A SportOdüsszeia interaktív olimpiai kiállítás a 2024-es párizsi olimpia alkalmából valósult meg, a Nemzeti Sportügynökség megrendelésére a Magyar Olimpiai és Sportmúzeummal együttműködésben. A kiállítás tervezéséért és a tartalmi fejlesztések teljes körű koordinációjáért a DANU csapata felelt.
A tárlat öt tematikus szekcióban mutatta be, hogyan formálta a sport fejlődése a mozgást, a technikai innováció szerepét, az ideális test képét, az idő kezelésének jelentőségét, valamint a sport és a közösségi, nemzeti identitás kapcsolatát. Ehhez izgalmas eszköztárat használtunk: archív felvételekkel, műtárgyakkal, interaktív játékokkal és sporteszközökkel teremtettünk átfogó élményt a látogatók számára.
A projekt különlegességét több interaktív eszköz mögötti innovatív technológiai fejlesztés adta, tovább fokozva a látogatói élményt.
A Český Brod főterének megújítására készült tervünk egy cseh tervpályázat részeként született, célja a város történelmi központjának újjáélesztése. Koncepciónkkal olyan köztér hálózatot kívántunk létrehozni, amely csökkenti az autós forgalmat, és helyet biztosít a városlakók mindennapi tevékenységeihez, valamint ünnepi eseményeihez. A terv az élhetőbb városi életet, a zöldfelületek növelését és a közösségi funkciók erősítését helyezi előtérbe, tiszteletben tartva a történelmi örökséget.
A tervpályázat feladata a szicíliai Mazzarino barokk városközpontjának, főutcájának és az ehhez kapcsolódó tereinek megerősítése és újra-komponálása volt.
A program a főutca elegáns térhálózatát gyalogosbarát kialakítással, a gépjármű-közlekedés szabályozásával, a zöldfelületek és a közterületek innovatív megoldásaival újítja meg.
Az építészet és közlekedésfejlesztés mellett gazdasági és társadalmi fenntarthatósági javaslatokat is tettünk az üres ingatlanok hasznosítására, a helyi fiatalok megtartására, a turizmus fejlesztésére és egy mezőgazdasági fejlesztő és képzőközpontra.
Enying városának komplex városfejlesztési és rehabilitációs programot készítettünk, ami a stratégiaalkotástól az összes terv elkészítésén keresztül magába foglalta a finanszírozó pályázat és a kivitelezési folyamatok támogatását.
A városközpont és környéke zöld infrastruktúra hálózatával a történeti városszerkezet helyreállítását céloztuk meg. A kiegészítő elemekkel együtt ez a helyi identitás, gazdaság és idegenforgalom fejlesztéséhez is hozzájárult. A megvalósítás során a teljes városközpont megújult: a zöld-kék infrastruktúra visszaállításán túl a városközpontban új, fenntartható kortárs közterek jöttek létre.
Az Országos Gyógyszerészeti- és Élelmezés-egészségügyi Intézet számára tervezett székház irodánk egyik legnagyobb volumenű saját tervezésű, megvalósult projektje. A teljes tervezési folyamat mellett a szakági koordinációt és a tervezői művezetést is elláttuk.
A projekt során a megrendelői igényeket vetettük össze egy meglévő épület kötöttségeivel. A tervezett új irodák és laborok egy korábbi kórházépület falai között kaptak helyet, amelyet az igényekhez igazodva terveztünk át és bővítettünk kortárs elemekkel.
A tervezéshez szükséges felméréseket pontfelhős technológiával végeztük, amely alapján pontos, valósághű modell készült a meglévő épületről. A megvalósulási tervek készítésekor új pontfelhőt készítettünk az elkészült épület bővítésről, ami a kiviteli tervek aktualizálását támogatta.
A Dél-budai Centrumkórház projekt célja Magyarország legmodernebb kórházának megvalósítása, amely valamennyi ellátási forma nyújtására alkalmas. Az épület tervezésének BIM alapú támogatására kért fel minket a generáltervező, mivel felismerte, hogy a megrendelői BIM elvárások mellett egy ekkora léptékű épület tervezése további szoftveres kihívásokkal is jár. Először az ArchiCAD és csapatmunka rendszert kellett kialakítanunk és üzemeltetnünk, később pedig a tervezés előrehaladtával a szakági BIM modelleket egyesítettük és ellenőriztük, minőségbiztosítás és ütközésvizsgálat futtatásával kiszűrve a hibákat és segítve a koordinációt.
© 2023 DANU
© 2023 DANU